fbpx

Co zyskujesz przy sprzedaży nieruchomości korzystając ze sprawdzonej agencji?

Przy wyborze agencji nieruchomości nie warto kierować się emocjami, ale postawić na zdrowy rozsądek i wybrać sprawdzoną, renomowaną firmę, która cieszy się zaufaniem i posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Tylko wówczas będziemy mieć stu procentową pewność, że swój majątek trwały oddajemy w ręce specjalistów. 

Postaw na sprawdzoną agencję nieruchomości w Warszawie
Jak to w życiu bywa – agencja agencji nierówna. Warto postawić na doświadczenie i szeroką wiedzę specjalistów, niż w wyborze pośrednika sugerować się wyłącznie ilością reklam – na portalach społecznościowych, w prasie czy telewizji.

Warto pamiętać, że obecnie zawód agenta nieruchomości wykonuje wiele osób, jednak nie zawsze posiadają one kompetencje i kwalifikacje do działania w tej, jakże wymagającej branży. Na rynku funkcjonują także agencje nieruchomości zatrudniające przypadkowe osoby, którym zależy wyłącznie na szybkiej sprzedaży nieruchomości i łatwym zysku.

A dobrze jest korzystać z doświadczenia najlepszych! Przykładowo, w Wielkiej Brytanii pośrednik w obrocie nieruchomościami samodzielnie organizuje całą transakcję sprzedaży. Zaprasza zainteresowanych klientów i negocjuje z nimi kwoty zakupu. Wszystko odbywa się w sposób szybki i z jak najmniejszym udziałem sprzedającego.
Z kolei w Polsce zdarza się, że pośrednik niepotrzebnie angażuje i obarcza dodatkowymi obowiązkami osobę sprzedającą oraz bywa, iż bez uzasadnionej potrzeby pobiera prowizje od obu stron transakcji sprzedażowej. Ale tak wcale ni musi być – pod warunkiem, że współpracujesz z profesjonalistami.

Zaufaj dobrej agencji nieruchomości – zabezpiecz swoje dobra

Warto skorzystać z usług sprawdzonej agencji nieruchomości. Współpracując ze specjalistami unikniesz konieczności płacenia zbyt wysokiej, niepodlegającej negocjacjom stawki prowizji, a twój kontakt z pośrednikiem będzie stały i pełny. Na bieżąco będziesz informowany o wszelkich prowadzonych formalnościach związanych ze zbywaną nieruchomością.

Dla przeciwwagi zwrócimy uwagę też i na to, że mało doświadczeni pośrednicy w niewielkim stopniu angażują się w działania marketingowe, nie tworzą dobrej jakości opisów, nie wykonują autorskich zdjęć danej nieruchomości oraz nie tworzą jej pozytywnego wizerunku. Brak odpowiedniej reklamy sprawia, że nieruchomość latami tkwi w archiwum agencji, jako ta – na sprzedaż. Takie działanie to niestety norma u osób, którym zależy tylko na pozyskaniu nowego klienta, w myśl zasady, że może tym razem uda się coś sprzedać.  

Ale możesz tego uniknąć – wystarczy powierzyć swoją nieruchomość sprawdzonej, rzetelnej agencji nieruchomości, która oferuje usługi pośrednictwa kupna/wynajmu i sprzedaży nieruchomości na najwyższym poziomie!

Kilka słów o tym, jak działają sprawdzone agencje nieruchomości i dlaczego warto im zaufać

Sprawdzone agencje nieruchomości, zatrudniające wyłącznie rzetelnych pośredników otaczają klienta profesjonalną opieką. Kwota prowizji podlega negocjacji, a pozytywny wizerunek nieruchomości jest tworzony w zasadzie od początku współpracy z klientem.

Kreatywność agenta nieruchomości polega na opisie każdego domu czy mieszkania w sposób oryginalny i zachęcający. Nie ma mowy o powielaniu treści i kopiowaniu całych zdań czy wyrażeń z innych portali ogłoszeniowych. Dobra agencja nieruchomości szkoli swoich pracowników, aby ci potrafili ciekawie, logicznie oraz przekonująco opisać daną nieruchomość - tak, aby zawsze stanowiła ona atrakcyjną ofertę sprzedażową dla potencjalnego nabywcy.

Transparentna umowa, wygenerowana przez doświadczonych, uczciwych pośredników, jest w pełni zrozumiała dla klienta. Ponadto, pośrednik przejmuje wszelkie działania zmierzające do finalizacji transakcji sprzedaży, bez nadmiernego obciążania klienta. Stały kontakt z klientem, fachowe doradztwo na każdym etapie transakcji oraz dokładnie przeprowadzony wywiad pomaga w poznaniu oczekiwań klienta oraz w szybszej finalizacji całego procesu. Ponadto, rzetelne pośrednictwo obrotu nieruchomościami bazuje na przeprowadzeniu każdej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości zgodnie z literą prawa.

Polecane artykuły

Wiele osób posiadających na zbyciu nieruchomość rozważa ważną w tym kontekście kwestię, czy zdecydować się na podpisanie umowy na wyłączność, czy też korzystać z kilku lub kilkunastu agencji nieruchomości jednocześnie. Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru wydaje się być trudna. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto skorzystać z jednego rozwiązania -  umowy na wyłączność.

Przy wyborze agencji nieruchomości nie warto kierować się emocjami, ale postawić na zdrowy rozsądek i wybrać sprawdzoną, renomowaną firmę, która cieszy się zaufaniem i posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Tylko wówczas będziemy mieć stu procentową pewność, że swój majątek trwały oddajemy w ręce specjalistów. 

© 2019 Pogorzelski Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone.