Inwestowanie w nieruchomości - Nieruchomości premium Warszawa - POGORZELSKI NIERUCHOMOŚCI

Inwestycje w nieruchomości

Agencja nieruchomości Pogorzelski Nieruchomości zapewnia nie tylko kompleksową pomoc związaną z zakupem czy sprzedażą domu lub mieszkania. Funkcjonując w branży warszawskich nieruchomości od wielu lat, zapewniamy naszym Klientom również fachowe doradztwo i rozwiewamy wątpliwości związane z zagadnieniem inwestowania w mieszkania na wynajem, bezpieczeństwem tego rodzaju działań i korzyści, jakie mogą tak naprawdę przynieść. Doradzamy również w sprawie wyboru samej nieruchomości – mieszkania czy domu do wynajęcia.

Poniżej przedstawiamy wady i zalety płynące z podejmowania inwestycji o takim charakterze, wraz z podaniem ich rentowności i kwestii prawno-administracyjnych.

Condo Hotele

Condo hotele to ciekawy sposób na budowanie kapitału z wynajmu nieruchomości. Inwestycja w aparthotel – jest lokowaniem środków w nieruchomość. W tym przypadku dostępny jest pojedynczy pokój lub lokal zawierający kilka pomieszczeń, usytuowanych w danym obiekcie hotelowym, które odznaczają się znacznie wyższym standardem niż przeciętne pokoje hotelowe. Mają one ustanowioną odrębność i posiadają księgę wieczystą.

Warto wiedzieć, iż condo hotele w Polsce zazwyczaj znajdują się w obiektach hotelowych wielkich miast – mogą Państwo znaleźć je nad morzem – na przykład w Sopocie lub Kołobrzegu, jak również w takich aglomeracjach, jak: Poznań, Warszawa, Kołobrzeg, Toruń, Kraków, Karpacz, itp.

Plusem tego typu inwestowania środków jest fakt, iż w tego typu obszarach miejskich na pewno nie zabraknie chętnych na wynajem condo hoteli. Ponadto, dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż nie musimy zaprzątać sobie głowy inwestycją, gdyż to właściciel nieruchomości w systemie condo, ma dla nas działać i pomnażać nasze zyski z wynajmu. Całym systemem zarządza specjalistyczna spółka operatorska - to ona szuka najemców do naszego apartamentu condo i redukuje tym samym nasze ryzyko, związane z brakiem wynajmu, do absolutnego minimum. Kolejnym plusem tego typu inwestycji jest fakt, że umowę z operatorem danego condo hotelu w Polsce zawiera się na kilka lat, a operator ten w tym czasie musi zagwarantować nam rentowność inwestycji przez cały ten okres, jest to skala od 6 do nawet 10 % netto naszej wartości condo hotelu w skali rocznej. Warto wiedzieć, iż nie my, tylko wyspecjalizowana spółka zarządza naszą nieruchomością i najmem. Oczywiście nie za darmo, ale prowizja jest do zaakceptowania dla inwestora.

Condo hotele to nie tylko pewny zysk, ale też idealne lokum zastępcze, na przykład, gdy właściciel chce korzystać z niego i przebywać w nim, w dowolnie wybranym okresie w ciągu roku, szczególnie podczas wyjazdów służbowych, wakacji czy remontu własnego domu. Inwestorzy biorą udział w systemie operatorskim, zaś tym samym asygnują spółce swoje prawo do rozporządzania lokalem i jego wynajmu.

Zysk z tego tytułu, po odliczeniu opłat, należy już tylko do nich. Nie ma tu potrzeby zawierania umów formalnych z najemcami, dbania o zaplecze prawno-administracyjne czy gorączkowego poszukiwania najemców i odwiedzania tysiąca biur pośrednictwa sprzedaży mieszkań, w poszukiwaniu najemców dla swojej nieruchomości.

Wygaśnięcie umowy z operatorem stwarza właścicielowi condo hotelu możliwości jego dysponowaniem jako swoją własnością, czy zbytu, ustanowienia na niego hipoteki, zamieszkania w nim czy zawarcia nowej umowy z inną tego typu spółką. Wszelkie koszty remontu i opłat ponosi spółka. Właściciel reguluje tylko podatek od uzyskania dochodów z tytułu wynajmu apartamentów condo oraz uiszcza stosowny podatek od nieruchomości.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, staramy się jak najdokładniej przybliżyć metody naszej pracy.

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa – czy to się opłaca?

Zakup mieszkania do wynajęcia w Warszawie jest zazwyczaj całkiem dużą inwestycją – ceny nieruchomości, ze względu tak na lokalizację, jak i wielkość miasta są bowiem wyższe niż w innych regionach kraju. Jednocześnie jednak zapotrzebowanie na lokale do wynajęcia w stolicy jest tutaj na tyle wysokie, że z pewnością warto podjąć trud i oczywiście zacząć na tym zarabiać!

Jeżeli już jesteś właścicielem takiej nieruchomości, połowa drogi za Tobą. Teraz pozostaje jedynie kwestia doprowadzenia domu czy mieszkania do odpowiedniego stanu technicznego, odświeżenie wnętrz i znalezienie najemcy.

Nieco inaczej Twoje działania związane z wynajmowaniem mieszkania w Warszawie będą wyglądały, jeśli nie jesteś właścicielem żadnego lokalu. Kredytowanie, nawet częściowe, jego zakupu może w dużym stopniu wpływać na obniżenie comiesięcznych zysków. Niedopuszczalne jest oczywiście branie takiej pożyczki, której comiesięczna rata byłaby wyższa niż opłaty ponoszone przez najemców. Na szczęście w naszym biurze w Warszawie możesz liczyć na fachowe doradztwo i pełne wsparcie merytoryczne. Nasi agenci i agentki nieruchomości są gotowi do udzielenia każdemu Klientowi stosownych wyjaśnień związanych z tworzeniem ofert mieszkań do wynajęcia na terenie Warszawy.

Wynajem nieruchomości premium Warszawa

Rynki finansowe od lat potwierdzają, że jednym z pewniejszych sposobów inwestowania pieniędzy jest wynajem nieruchomości. Uzyskane w ten sposób środki mogą posłużyć zarówno jako comiesięczny zarobek, jak i forma zbierania oszczędności na przyszłość. Nieruchomość premium na wynajem pozwala również w dość krótkim czasie pobrać zysk, w odróżnieniu od wszelkiego rodzaju lokat długoterminowych, kont oszczędnościowych czy obligacji, które zarabiają za wolno i za mało.

Kolejnym zyskiem wynikającym z posiadania wysokiej klasy mieszkania na wynajem jest również możliwość szybkiego zbycia nieruchomości w razie takiej potrzeby. Wielu naszych Klientów potwierdza, że świadomość związana z możliwością wykorzystania takiego zaplecza finansowego pozwala im spać spokojniej.

Czy można zatem mówić o jakichkolwiek minusach związanych z dysponowaniem mieszkaniem na wynajem? Owszem, w przypadku samodzielnie wynajmowanej nieruchomości to Ty musisz zająć się poszukiwaniem najemców – czy to krótko, czy długoterminowych. Gdzie tu trudność? Jest ich całkiem sporo. W zależności od sytuacji rodzinnej czy wieku wynajmujących możesz mieć problem z podpisaniem umowy dłuższej, niż roczna, a także ryzykujesz poniesienie szkód materialnych. Jeśli oferujesz wynajem swojego mieszkania studentom, to przez trzy miesiące wakacji taka nieruchomość z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie na siebie zarabiać.

Kolejnym problemem jest też forma nabycia mieszkania na wynajem, o czym wspominaliśmy już wyżej. Jeśli to spadek lub Twoje dawne mieszkanie, to można spodziewać się wyższej rentowności. Ta drastycznie spada, jeśli nieruchomość do wynajęcia jest inwestycją kredytowaną. W takim przypadku, gdy na przykład połowa opłaty za najem trafia do banku, inwestycja wydaje się nie do końca trafiona.

Właścicieli mieszkań ogranicza również kwestia stawek – ich wysokość szczególnie trudno ustalić, jeśli mieszkanie znajduje się w mało atrakcyjnej lokalizacji lub w mniejszym mieście. Nieruchomość premium w Warszawie lub innej dużej aglomeracji z pewnością przynosić będzie większe profity. Konieczne jest również znalezienie uczciwego najemcy oraz wzięcie pod uwagę, że wszystkie remonty czy niezbędne naprawy w mieszkaniu opłacane są z kieszeni właściciela. Warto też zastosować formę umowy najmu okazjonalnego, jako bezpieczniejszą dla inwestora.

W przypadku, gdy wejście na rynek nieruchomości wydaje Ci się odpowiednim rozwiązaniem, ale potrzebujesz jasnego pokierowania dalszymi krokami w tym zakresie, koniecznie skontaktuj się z biurem Pogorzelski Nieruchomości w Warszawie.


Skontaktuj się