Inwestowanie w nieruchomości - Nieruchomości premium Warszawa - POGORZELSKI NIERUCHOMOŚCI

Inwestycje w nieruchomości

Agencja nieruchomości Pogorzelski Nieruchomości zapewnia nie tylko kompleksową pomoc związaną z zakupem czy sprzedażą domu lub mieszkania. Funkcjonując w branży warszawskich nieruchomości od wielu lat, zapewniamy naszym Klientom również fachowe doradztwo i rozwiewamy wątpliwości związane z zagadnieniem inwestowania w mieszkania na wynajem, bezpieczeństwem tego rodzaju działań i korzyści, jakie mogą tak naprawdę przynieść. Doradzamy również w sprawie wyboru samej nieruchomości – mieszkania czy domu do wynajęcia.

Poniżej przedstawiamy wady i zalety płynące z podejmowania inwestycji o takim charakterze, wraz z podaniem ich rentowności i kwestii prawno-administracyjnych.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, staramy się jak najdokładniej przybliżyć metody naszej pracy.

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa – czy to się opłaca?

Zakup mieszkania do wynajęcia w Warszawie jest zazwyczaj całkiem dużą inwestycją – ceny nieruchomości, ze względu tak na lokalizację, jak i wielkość miasta są bowiem wyższe niż w innych regionach kraju. Jednocześnie jednak zapotrzebowanie na lokale do wynajęcia w stolicy jest tutaj na tyle wysokie, że z pewnością warto podjąć trud i oczywiście zacząć na tym zarabiać!

Jeżeli już jesteś właścicielem takiej nieruchomości, połowa drogi za Tobą. Teraz pozostaje jedynie kwestia doprowadzenia domu czy mieszkania do odpowiedniego stanu technicznego, odświeżenie wnętrz i znalezienie najemcy.

Nieco inaczej Twoje działania związane z wynajmowaniem mieszkania w Warszawie będą wyglądały, jeśli nie jesteś właścicielem żadnego lokalu. Kredytowanie, nawet częściowe, jego zakupu może w dużym stopniu wpływać na obniżenie comiesięcznych zysków. Niedopuszczalne jest oczywiście branie takiej pożyczki, której comiesięczna rata byłaby wyższa niż opłaty ponoszone przez najemców. Na szczęście w naszym biurze w Warszawie możesz liczyć na fachowe doradztwo i pełne wsparcie merytoryczne. Nasi agenci i agentki nieruchomości są gotowi do udzielenia każdemu Klientowi stosownych wyjaśnień związanych z tworzeniem ofert mieszkań do wynajęcia na terenie Warszawy.

Wynajem nieruchomości premium Warszawa

Rynki finansowe od lat potwierdzają, że jednym z pewniejszych sposobów inwestowania pieniędzy jest wynajem nieruchomości. Uzyskane w ten sposób środki mogą posłużyć zarówno jako comiesięczny zarobek, jak i forma zbierania oszczędności na przyszłość. Nieruchomość premium na wynajem pozwala również w dość krótkim czasie pobrać zysk, w odróżnieniu od wszelkiego rodzaju lokat długoterminowych, kont oszczędnościowych czy obligacji, które zarabiają za wolno i za mało.

Kolejnym zyskiem wynikającym z posiadania wysokiej klasy mieszkania na wynajem jest również możliwość szybkiego zbycia nieruchomości w razie takiej potrzeby. Wielu naszych Klientów potwierdza, że świadomość związana z możliwością wykorzystania takiego zaplecza finansowego pozwala im spać spokojniej.

Czy można zatem mówić o jakichkolwiek minusach związanych z dysponowaniem mieszkaniem na wynajem? Owszem, w przypadku samodzielnie wynajmowanej nieruchomości to Ty musisz zająć się poszukiwaniem najemców – czy to krótko, czy długoterminowych. Gdzie tu trudność? Jest ich całkiem sporo. W zależności od sytuacji rodzinnej czy wieku wynajmujących możesz mieć problem z podpisaniem umowy dłuższej, niż roczna, a także ryzykujesz poniesienie szkód materialnych. Jeśli oferujesz wynajem swojego mieszkania studentom, to przez trzy miesiące wakacji taka nieruchomość z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie na siebie zarabiać.

Kolejnym problemem jest też forma nabycia mieszkania na wynajem, o czym wspominaliśmy już wyżej. Jeśli to spadek lub Twoje dawne mieszkanie, to można spodziewać się wyższej rentowności. Ta drastycznie spada, jeśli nieruchomość do wynajęcia jest inwestycją kredytowaną. W takim przypadku, gdy na przykład połowa opłaty za najem trafia do banku, inwestycja wydaje się nie do końca trafiona.

Właścicieli mieszkań ogranicza również kwestia stawek – ich wysokość szczególnie trudno ustalić, jeśli mieszkanie znajduje się w mało atrakcyjnej lokalizacji lub w mniejszym mieście. Nieruchomość premium w Warszawie lub innej dużej aglomeracji z pewnością przynosić będzie większe profity. Konieczne jest również znalezienie uczciwego najemcy oraz wzięcie pod uwagę, że wszystkie remonty czy niezbędne naprawy w mieszkaniu opłacane są z kieszeni właściciela. Warto też zastosować formę umowy najmu okazjonalnego, jako bezpieczniejszą dla inwestora.

W przypadku, gdy wejście na rynek nieruchomości wydaje Ci się odpowiednim rozwiązaniem, ale potrzebujesz jasnego pokierowania dalszymi krokami w tym zakresie, koniecznie skontaktuj się z biurem Pogorzelski Nieruchomości w Warszawie.


Skontaktuj się