Blog - Pogorzelski Nieruchomości - Biuro Nieruchomości
31 sierpnia, 2022
Śródmieście Warszawy

Śródmieście Warszawy – nowe mieszkania, stare bloki. A ceny?

Na tle innych europejskich stolic rynek mieszkań w centrum Stolicy jest specyficzny, z tysiącami mieszkań komunalnych tuż obok najdroższych apartamentów w Warszawie. Choć ceny na rynku […]
22 sierpnia, 2022
zoliborz

Ile trzeba zainwestować, by zamieszkać na klimatycznym Żoliborzu?

Są takie dzielnice, których klimat całkowicie zanika przez nieprzemyślane, nowe budownictwo i powstające masowo mieszkania. Żoliborz na szczęście jest wyjątkiem. Powstające osiedla czerpią z lokalnej tradycji, […]
6 czerwca, 2022
wycena nieruchomości warszawa ursynów

Czy da się jeszcze kupić nowe mieszkanie na Ursynowie?

Ursynów łączy potrzeby wszystkich grup wiekowych. To mekka rodzin z dziećmi, ale też miejsce, gdzie studenci wynajmują swoje pierwsze kawalerki. W rozsianych po Ursynowie blokach mieszkają […]
27 września, 2020
dokumenty nieruchomości

„Pułapki” prawne przy zakupie nieruchomości

Zakup mieszkania to jedna z najpoważniejszych inwestycji w życiu. W związku z tym, należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie kwestie prawne związane z zakupem nieruchomości – w innym wypadku nabywca może przez kolejne lata zmagać się z wieloma problemami.
20 września, 2020
inwestowanie w nieruchomości

Coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości

Niektórzy jednak nie zastanawiają się nad łączącymi ich stosunkami majątkowymi. Tymczasem zawarcie małżeństwa z mocy ustawy pociąga za sobą określone skutki prawne. Między innymi powstaje między małżonkami wspólność majątkowa obejmująca przedmioty nabyte w czasie jej trwania przez oboje lub jednego z nich.
10 września, 2020
kredyt hipoteczny

Zmiany w podejściu banków przy udzielaniu kredytów hipotecznych

Obecna sytuacja sprawiła, że banki zaostrzyły politykę kredytową. Zdolność kredytowa wielu osób mocno spadła – i to mimo tego, że ich ogólna sytuacja finansowa nie zmieniła się, a oni sami nie stracili dotychczasowego źródła dochodu.
23 sierpnia, 2020
podatek od sprzedaży nieruchomosci

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości przed upływem pięciu lat od dnia jej nabycia co do zasady wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego. Obecnie stawka podatku wynosi 19%. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, aż do momentu otrzymania wezwania od organu podatkowego. Natomiast wyróżnić można wiele sytuacji, w których możliwe jest zwolnienie z zapłaty podatku dochodowego po sprzedaży mieszkania. Kiedy trzeba zapłacić podatek po sprzedaży nieruchomości? Jakie przesłanki należy spełnić, aby skorzystać z ulgi podatkowej?
15 września, 2019

Dlaczego warto wybrać umowę ekskluzywną – na wyłączność?

Wiele osób posiadających na zbyciu nieruchomość rozważa ważną w tym kontekście kwestię, czy zdecydować się na podpisanie umowy na wyłączność, czy też korzystać z kilku lub kilkunastu agencji nieruchomości jednocześnie. Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru wydaje się być trudna.
15 sierpnia, 2019

Co zyskujesz przy sprzedaży nieruchomości korzystając ze sprawdzonej agencji?

Przy wyborze agencji nieruchomości nie warto kierować się emocjami, ale postawić na zdrowy rozsądek i wybrać sprawdzoną, renomowaną firmę, która cieszy się zaufaniem i posiada wieloletnie doświadczenie w branży.
19 października, 2018

Ogólnopolski Kongres Geodetic 2018

Trzecią wypowiedź w ramach panelu wygłosił na temat umów pośrednictwa Grzegorz Pogorzelski (Real Estate Broker w Pogorzelski Nieruchomości). Wskazał dlaczego umowy ekskluzywne (na wyłączność) są lepsze dla inwestora. Wykazał różnice w tym zakresie między podejściem kupującego i sprzedającego oraz omówił przykład ze swojej praktyki o tym jak zwiększył wartość sprzedawanej powierzchni biurowej o 250 tys zł.